- Mfr. #:
- EL1506CRE
- Description:
- IC LINE DRVR DUAL ADSL 28-HTSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | Intersil |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Type | Driver |
| Protocol | DSL |
| Voltage-Supply | 5 V ~ 12 V |
| Package-Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier-Device-Package | 28-HTSSOP |
| Number-of-Drivers-Receivers | 2/0 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Data-Rate | - |
| Duplex | - |
| Receiver-Hysteresis | - |
More Information
parts# EL1506CRE is available at OMO Electronic, see description of EL1506CRE as below .
use the request quote form to request EL1506CRE price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for EL1506CRE depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
EL1506CRE Price & Stock
Elantec EL1506CRE pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | EL1506CRE | 185 | 19.48 | 19.48 | 17.36 | 15.81 | 15.81 | 2019-11-30T10:01:15Z |
| LTL Group | 4830346 | 911 | - | - | - | - | - | 2019-12-02T05:01:09Z |
| Chip Components | EL1506CRE | 12,268 | - | - | - | - | - | 2019-11-20T03:56:14Z |
| Bison Technologies | EL1506CRE-86296-ELANTEC | 23,484 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | EL1506CRE-234798-INTERSIL | 71 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | EL1506CRE-234797-INTERSIL | 29 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| GreenTree Electronics | EL1506CRE | 3,950 | - | - | - | - | - | 2019-11-06T14:43:13Z |
| TransparentC | EL1506CRE | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Elantec has several brands around the world that may have alternate names for EL1506CRE due to regional differences or acquisition. EL1506CRE may also be known as the following names:
- ELA
- ELANTECH
- ELNTEC
- Elantec Semiconductor
- ELANTEC INTERSIL
- ELNETEC
- Elantec Inc
- Elantec Semiconductor Inc/Intersil
- Elantec Semiconducto
- ELN
- ELC
- ELANTEC SEMICONDUCTOR INC