- Mfr. #:
- ELC11D150F
- Description:
- 15 uH +/-20% Ferrite Leaded Inductor, 3.3A Idc, 33mOhms Rdc ELC11D
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Tolerance | ±20% |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting-Type | Through Hole |
| Package-Case | Radial, Vertical Cylinder |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Material-Core | Ferrite |
| Series | ELC11D |
| Packaging | Bulk |
| DC-Resistance-DCR | 33 mOhm |
| Current-Rating | 3.3A |
| Inductance | 15μH |
| Frequency-Test | 10kHz |
| Height-Seated-Max | 0.547" (13.90mm) |
| Size-Dimension | 0.453" Dia (11.50mm) |
| Operating-Temperature | - |
| Ratings | - |
| Current-Saturation | - |
| Q-Freq | - |
| Frequency-Self-Resonant | - |
More Information
We can supply Panasonic Electronic Components ELC11D150F, use the request quote form to request ELC11D150F pirce, Panasonic Electronic Components Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
ELC11D150F Price & Stock
Panasonic ELC11D150F pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RS Components | 6755374 | 80 | - | 6.20 | 6.10 | 6.00 | 6.00 | 2019-11-25T13:18:35Z |
| RS Components | 6755374P | 80 | - | - | 6.10 | 6.00 | 6.00 | 2019-11-25T13:18:35Z |
| RS Components | 1668193 | - | - | - | - | 3.21 | 3.21 | 2019-11-25T13:18:35Z |
| element14 APAC | 1749098 | - | 6.41 | 6.41 | 4.73 | 4.73 | 4.73 | 2019-11-30T02:43:25Z |
| Farnell | 1749098 | - | 1.57 | 1.57 | 1.57 | 1.57 | 1.57 | 2019-11-29T15:11:42Z |
| Allied Electronics & Automation | 70359855 | - | - | - | 6.42 | 5.32 | 3.91 | 2019-11-29T11:48:47Z |
| Abacus Technologies | ELC11D150F | 5,082 | - | - | - | - | - | 2019-11-23T00:03:16Z |
| Nexxon | ELC11D150F | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| Sierra IC | ELC11D150F | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Panasonic has several brands around the world that may have alternate names for ELC11D150F due to regional differences or acquisition. ELC11D150F may also be known as the following names:
- PAN
- PANA
- PANASONI
- Panasonic Electric Works
- PANAS
- PANSONIC
- PANASON
- PANASONIC INDUSTRIAL
- PANASO
- Panasonic Electronic Components
- PANISONIC
- PANASOINC
- PANOSONIC
- MATSUSHITA PANASONIC
- PANASONIC BATTERIES
- PANASONC
- PANASONIC INDUSTRIAL DEVICES
- PANASOIC
- AROMAT CORP
- PANS
- PANASONIC CORP
- PANASONIC/MATSUSHITA
- PANASINIC
- PANAS0NIC
- PANASONICS
- Panasonic Industrial Devices