- Mfr. #:
- ELC11D220F
- Description:
- Choke Wirewound 22uH 10% 10KHz Ferrite 2.8A 40mOhm DCR RDL
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Tolerance | ±10% |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting-Type | Through Hole |
| Package-Case | Radial, Vertical Cylinder |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Material-Core | Ferrite |
| Series | ELC11D |
| Packaging | Bulk |
| DC-Resistance-DCR | 40 mOhm |
| Inductance | 22μH |
| Current-Rating | 2.8A |
| Frequency-Test | 10kHz |
| Height-Seated-Max | 0.547" (13.90mm) |
| Size-Dimension | 0.453" Dia (11.50mm) |
| Operating-Temperature | - |
| Ratings | - |
| Current-Saturation | - |
| Q-Freq | - |
| Frequency-Self-Resonant | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: ELC11D220F is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy ELC11D220F,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
ELC11D220F Price & Stock
Panasonic ELC11D220F pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RS Components | 6755371P | 655 | - | - | 3.19 | 2.83 | 2.83 | 2019-11-25T20:29:32Z |
| RS Components | 6755371 | 125 | - | 4.58 | 3.19 | 2.83 | 2.83 | 2019-11-25T20:29:32Z |
| RS Components | 1621134 | - | - | - | - | 2.82 | 2.82 | 2019-11-25T20:29:32Z |
| Mouser | 667-ELC-11D220F | 187 | 6.96 | 4.52 | 3.36 | 2.78 | 2.55 | 2019-11-04T02:49:18Z |
| element14 APAC | 1749100 | 688 | 5.88 | 4.88 | 3.60 | 3.10 | 3.10 | 2019-11-26T02:15:39Z |
| Arrow Electronics | ELC11D220F | 369 | 6.02 | 4.17 | 3.17 | 2.45 | 2.32 | 2019-11-26T16:09:24Z |
| Verical | ELC11D220F | 369 | - | - | 3.17 | 2.45 | 2.32 | 2019-11-26T17:46:04Z |
| Farnell | 1749100 | 688 | 10.32 | 5.92 | 3.93 | 3.11 | 2.99 | 2019-11-27T02:48:31Z |
| Newark | 62W8342 | 1,000 | 1.92 | 1.92 | 1.92 | 1.92 | 1.92 | 2019-11-04T02:44:46Z |
| Distrelec | 15800358 | - | 1.90 | 1.90 | 1.90 | 1.90 | 1.90 | 2019-11-27T11:20:51Z |
| Allied Electronics & Automation | 70349385 | - | - | - | 5.76 | 4.78 | 3.51 | 2019-11-27T12:14:49Z |
| Quest | ELC-11D220F | 100 | 5.90 | 4.43 | 2.95 | 2.95 | 2.95 | 2019-11-27T11:21:15Z |
| Abacus Technologies | ELC11D220F | 5,082 | - | - | - | - | - | 2019-11-23T00:03:16Z |
| Sierra IC | ELC11D220F | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Panasonic has several brands around the world that may have alternate names for ELC11D220F due to regional differences or acquisition. ELC11D220F may also be known as the following names:
- PAN
- PANA
- PANASONI
- Panasonic Electric Works
- PANAS
- PANSONIC
- PANASON
- PANASONIC INDUSTRIAL
- PANASO
- Panasonic Electronic Components
- PANISONIC
- PANASOINC
- PANOSONIC
- MATSUSHITA PANASONIC
- PANASONIC BATTERIES
- PANASONC
- PANASONIC INDUSTRIAL DEVICES
- PANASOIC
- AROMAT CORP
- PANS
- PANASONIC CORP
- PANASONIC/MATSUSHITA
- PANASINIC
- PANAS0NIC
- PANASONICS
- Panasonic Industrial Devices