- Mfr. #:
- EV1HMC574AMS8
- Description:
- RF Development Tools EVALUATION PCB ASSEMBLY
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Type: | RF Switches |
| Product Type: | RF Development Tools |
| Product Category: | RF Development Tools |
| Tool Is For Evaluation Of: | HMC574AMS8E |
| Series: | HMC574 |
| Product: | Evaluation Boards |
| Subcategory: | Development Tools |
| Frequency: | DC to 3 GHz |
| Packaging: | Bulk |
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Brand: | Analog Devices / Hittite |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 8 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.528016 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
Request a quote EV1HMC574AMS8 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of EV1HMC574AMS8 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
EV1HMC574AMS8 Price & Stock
Analog Devices EV1HMC574AMS8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 1127-3269-ND | 6 | 780.41 | 780.41 | 780.41 | 780.41 | 780.41 | 2019-12-19T13:57:30Z |
| Mouser | 584-EV1HMC574AMS8 | 2 | 780.34 | 780.34 | 780.34 | 780.34 | 780.34 | 2019-12-12T08:55:02Z |
| Richardson RFPD | EV1HMC574AMS8 | - | 749.16 | 749.16 | 749.16 | 749.16 | 749.16 | 2019-12-20T02:42:50Z |
| Farnell | 2576497 | - | 761.03 | 761.03 | 761.03 | 761.03 | 761.03 | 2019-12-19T02:54:45Z |
| RS Components | 1241247 | 1 | 965.63 | 965.63 | 965.63 | 965.63 | 965.63 | 2019-12-19T21:55:22Z |
| C Plus Electronics | EV1HMC574AMS8 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| Sierra IC | EV1HMC574AMS8 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Analog Devices has several brands around the world that may have alternate names for EV1HMC574AMS8 due to regional differences or acquisition. EV1HMC574AMS8 may also be known as the following names:
- ANALOG
- ANALOG DEVICES INC
- ADI
- ANALOG DEVICE
- ANALOG DEV
- AD
- ANA
- PMI
- ADV
- ADA
- ANALOG DEVIC
- PMI/AD
- STOCK
- AD/PMI
- ANALOG INTERGRATIONS CORP
- PRECISION MONOLITIC INC
- ANALOG DEVI
- AD Analog Devices
- ANADEV
- ANLOGDEVIC
- ANALOG DEVICESBV
- PMISEM
- ADI/PBF
- Analog Devices (AD)
- ANALOG DEVICES GMBH
- Analog Devices Inc.