- Mfr. #:
- EVAL6472PD
- Description:
- Power Management IC Development Tools L6472PD 7.0A w/SPI dSPIN 8 to 45V EVAL
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Interface Type: | SPI |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Type: | Motor / Motion Controllers & Drivers |
| Tool Is For Evaluation Of: | L6472PD |
| For Use With: | L6472 |
| Product: | Evaluation Boards |
| Series: | EVAL6472PD |
| Subcategory: | Development Tools |
| Packaging: | Bulk |
| Input Voltage: | 8 V to 45 V |
| Output Voltage: | 8 V to 45 V |
| Output Current: | 7 A |
| Unit Weight: | 4.016082 oz |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
We can supply STMicroelectronics EVAL6472PD, use the request quote form to request EVAL6472PD pirce, STMicroelectronics Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
EVAL6472PD Price & Stock
STMicroelectronics EVAL6472PD pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 497-13045-ND | 10 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 2020-05-04T13:00:03Z |
| Mouser | 511-EVAL6472PD | 5 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 2020-05-04T16:29:54Z |
| Verical | EVAL6472PD | 9 | 431.19 | 431.19 | 431.19 | 431.19 | 431.19 | 2020-05-02T17:57:38Z |
| Verical | EVAL6472PD | 19 | 442.07 | 442.07 | 442.07 | 442.07 | 442.07 | 2020-05-02T17:57:38Z |
| Verical | EVAL6472PD | 7 | 572.27 | 572.27 | 572.27 | 572.27 | 572.27 | 2020-05-02T17:57:38Z |
| Arrow Electronics | EVAL6472PD | 19 | 442.07 | 442.07 | 442.07 | 442.07 | 442.07 | 2020-05-04T15:21:47Z |
| Avnet | EVAL6472PD | - | - | 423.75 | 423.75 | 423.75 | 423.75 | 2020-05-02T01:42:31Z |
| Newark | 43W5843 | - | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 2020-05-05T03:20:21Z |
| Avnet Europe | EVAL6472PD | - | 654.73 | 600.47 | 538.98 | 538.98 | 538.98 | 2020-05-04T07:50:58Z |
| Chip One Stop Japan | C1S730200735335 | 7 | 439.99 | 439.99 | 439.99 | 439.99 | 439.99 | 2020-05-04T12:35:10Z |
| Ameya360 | EVAL6472PD | - | 573.83 | 573.83 | 573.83 | 573.83 | 573.83 | 2020-04-23T03:15:09Z |
| Arrow.cn | EVAL6472PD#STMICRO | 19 | 499.79 | 499.79 | 499.79 | 499.79 | 499.79 | 2020-04-29T21:12:04Z |
| Classic Components | EVAL6472PD | 8 | - | - | - | - | - | 2020-05-04T16:13:52Z |
| North Star Micro | EVAL6472PD | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | EVAL6472PD | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
STMicroelectronics has several brands around the world that may have alternate names for EVAL6472PD due to regional differences or acquisition. EVAL6472PD may also be known as the following names:
- ST MICRO
- STM
- SGS
- SGS THOMSON
- INMOS
- SGS THOMPSON
- STMICROE
- STMICR
- SESCOSEM
- ST8
- ST MIC
- WAFERSCALE
- SGS-ATES
- STMICROELECTRON
- ST MICROELECTRONICS SEMI
- ST/SGS
- SGST
- THOMS
- STMICROELECT
- WAFERSCALE INTEGRATION INC
- STMICROEL
- SGS-Thomson Microelectronics
- ST MICROELECTRO
- SGS THOMP
- SGS/ST
- ST Microeletronics