- Mfr. #:
- EVAL6474PD
- Description:
- BOARD EVAL FOR L6474
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | STMicroelectronics |
|---|---|
| For-Use-With | STEVAL-PCC009V2 |
| Interface-Type | SPI |
| Main-Purpose | Power Management, Motor Control |
| Embedded | No |
| Type | Motor / Motion Controllers & Drivers |
| Tool-Is-For-Evaluation-Of | L6474PD |
| Utilized-IC-Part | L6474 |
| Product Category | Evaluation and Demonstration Boards and Kits |
| Product | Evaluation Boards |
| Series | EVAL6474PD |
| Primary-Attributes | Dual Full-Bridge (H-Bridge) Driver |
| Packaging | Bulk |
| Output-Voltage | 8 V to 45 V |
| Input-Voltage | 8 V to 45 V |
| Output-Current | 7 A |
| Minimum-Operating-Temperature | - 25 C |
| Maximum-Operating-Temperature | + 125 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
EVAL6474PD Price & Stock
STMicroelectronics EVAL6474PD pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 497-13046-ND | 5 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 2020-05-04T13:00:03Z |
| Mouser | 511-EVAL6474PD | 3 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 2020-05-04T16:29:54Z |
| Verical | EVAL6474PD | 10 | 429.26 | 429.26 | 429.26 | 429.26 | 429.26 | 2020-05-04T19:11:32Z |
| Arrow Electronics | EVAL6474PD | 10 | 448.44 | 448.44 | 448.44 | 448.44 | 448.44 | 2020-05-04T15:21:47Z |
| Avnet | EVAL6474PD | - | - | 423.75 | 423.75 | 423.75 | 423.75 | 2020-05-02T01:42:31Z |
| Newark | 43W5845 | - | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 441.41 | 2020-05-04T19:11:32Z |
| Avnet Europe | EVAL6474PD | - | - | - | - | - | - | 2020-05-05T07:45:57Z |
| Classic Components | EVAL6474PD | 9 | - | - | - | - | - | 2020-05-04T16:13:52Z |
| Sierra IC | EVAL6474PD | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
| North Star Micro | EVAL6474PD | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
STMicroelectronics has several brands around the world that may have alternate names for EVAL6474PD due to regional differences or acquisition. EVAL6474PD may also be known as the following names:
- ST MICRO
- STM
- SGS
- SGS THOMSON
- INMOS
- SGS THOMPSON
- STMICROE
- STMICR
- SESCOSEM
- ST8
- ST MIC
- WAFERSCALE
- SGS-ATES
- STMICROELECTRON
- ST MICROELECTRONICS SEMI
- ST/SGS
- SGST
- THOMS
- STMICROELECT
- WAFERSCALE INTEGRATION INC
- STMICROEL
- SGS-Thomson Microelectronics
- ST MICROELECTRO
- SGS THOMP
- SGS/ST
- ST Microeletronics