- Mfr. #:
- EXR164BN
- Description:
- Antennas Duck,EXR,164-174MHz, BNCM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
|---|---|
| Brand: | Laird Connectivity |
| Product Type: | ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB |
| Product Category: | Antennas |
| Subcategory: | Antennas |
| Maximum Frequency: | 174 MHz |
| Frequency: | 164 MHz to 174 MHz |
| Minimum Frequency: | 164 MHz |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
EXR164BN is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
EXR164BN Price & Stock
Laird EXR164BN pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 814-EXR164BN | 7 | 214.74 | 214.74 | 214.74 | 214.74 | 214.74 | 2020-02-03T23:00:00Z |
| Digi-Key | EXR164BN-ND | - | - | 143.24 | 143.24 | 143.24 | 143.24 | 2020-02-04T16:06:00Z |
| Sager Electronics | EXR164BN | - | 208.50 | 208.50 | 208.50 | 208.50 | 208.50 | 2020-02-04T13:56:44Z |
| North Star Micro | EXR164BN | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Laird has several brands around the world that may have alternate names for EXR164BN due to regional differences or acquisition. EXR164BN may also be known as the following names:
- LAIRD TECHNOLOGIES
- LAIRD TECH
- EZURIO
- Laird-Signal Integrity Products
- Laird Technologies IAS
- Laird Technologies EMI
- LAIRD TECHNOLOGIES INC
- Laird - Embedded Wireless Solutions
- LAIRD TECHNOLOGY
- LAIRD TECHNOLOGIES WIRELESS M2M
- EZURIO LTD
- LAIRD THERMAL PRODUCTS
- EZURiO Limited
- Laird Connectivity
- LAIRD TECHNOLOGIES EMI (VA)
- Laird-Signal
- LAIRD-SIGNAL INTEGRITY PRODUCTS (VA)
- LAIRD TECHNO
- LAIRD TECHNOLOGIES IAS (VA)
- LAIRD - EMI
- LAIRD TECHNOLIGIES
- Laird Connectivity Inc
- LAIRD TECHNOLOGIES - THERMAL MATERIAL
- LAIRD - TIM
- LAIRD TECHNOLOGIES/ THE