- Mfr. #:
- EXR400BN
- Description:
- Antennas Duck,EXR,400-420MHz
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
|---|---|
| Brand: | Laird Connectivity |
| Product Type: | ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB |
| Product Category: | Antennas |
| Subcategory: | Antennas |
| Maximum Frequency: | 420 MHz |
| Frequency: | 400 MHz to 420 MHz |
| Minimum Frequency: | 400 MHz |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
parts# EXR400BN is available at OMO Electronic, see description of EXR400BN as below .
use the request quote form to request EXR400BN price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for EXR400BN depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
EXR400BN Price & Stock
Laird EXR400BN pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 814-EXR400BN | 11 | 214.76 | 214.76 | 214.76 | 214.76 | 214.76 | 2020-02-18T01:01:20Z |
| Digi-Key | EXR400BN-ND | - | - | 143.39 | 143.39 | 143.39 | 143.39 | 2020-02-14T18:00:26Z |
| Sager Electronics | EXR400BN | - | 208.53 | 208.53 | 208.53 | 208.53 | 208.53 | 2020-02-17T13:31:56Z |
| Talley | ANXEXR400BN | Yes | - | - | - | - | - | 2020-01-09T21:32:54Z |
| North Star Micro | EXR400BN | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Laird has several brands around the world that may have alternate names for EXR400BN due to regional differences or acquisition. EXR400BN may also be known as the following names:
- LAIRD TECHNOLOGIES
- LAIRD TECH
- EZURIO
- Laird-Signal Integrity Products
- Laird Technologies IAS
- Laird Technologies EMI
- LAIRD TECHNOLOGIES INC
- Laird - Embedded Wireless Solutions
- LAIRD TECHNOLOGY
- LAIRD TECHNOLOGIES WIRELESS M2M
- EZURIO LTD
- LAIRD THERMAL PRODUCTS
- EZURiO Limited
- Laird Connectivity
- LAIRD TECHNOLOGIES EMI (VA)
- Laird-Signal
- LAIRD-SIGNAL INTEGRITY PRODUCTS (VA)
- LAIRD TECHNO
- LAIRD TECHNOLOGIES IAS (VA)
- LAIRD - EMI
- LAIRD TECHNOLIGIES
- Laird Connectivity Inc
- LAIRD TECHNOLOGIES - THERMAL MATERIAL
- LAIRD - TIM
- LAIRD TECHNOLOGIES/ THE