- Mfr. #:
- EYSGJNZWY
- Description:
- Bluetooth Modules (802.15.1) BLUETOOTH BLE 4.2 MODULE
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Brand: | Taiyo Yuden |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Antenna: | Integrated |
| Interface Type: | I2C, SPI, UART |
| Series: | EYSGJN |
| Product Category: | Bluetooth Modules (802.15.1) |
| Product Type: | Bluetooth Modules |
| Class: | Bluetooth Low Energy (BLE) |
| Version: | Bluetooth 4.2 |
| Protocol: | Bluetooth 4.2 |
| Width: | 5.1 mm |
| Output Power: | 4 dBm |
| Factory Pack Quantity: | 2000 |
| Frequency Range: | 2.402 GHz to 2.48 GHz |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Length: | 11.3 mm |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V to 3.6 V |
| Height: | 1.3 mm |
| Data Rate: | 1 Mb/s |
| Sensitivity: | - 93 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
More Information
The price and lead time for EYSGJNZWY depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
EYSGJNZWY Price & Stock
Taiyo Yuden EYSGJNZWY pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 587-4372-1-ND | 22,917 | 73.73 | 67.59 | 55.30 | 41.47 | 41.47 | 2020-04-30T13:02:54Z |
| Digi-Key | 587-4372-6-ND | 22,917 | 73.73 | 67.59 | 55.30 | 41.47 | 41.47 | 2020-04-30T13:02:54Z |
| Digi-Key | 587-4372-2-ND | 22,000 | - | - | - | - | 39.94 | 2020-04-30T13:02:54Z |
| Mouser | 963-EYSGJNZWY | 468 | 44.92 | 44.21 | 41.24 | 41.24 | 41.24 | 2020-04-29T21:04:59Z |
| Symmetry Electronics | EYSGJNZWY | 4,720 | 47.25 | 47.25 | 47.25 | 47.25 | 47.25 | 2020-04-30T10:09:55Z |
| Chip One Stop Japan | C1S758100455553 | 955 | 51.64 | 51.64 | 51.64 | 51.64 | 51.64 | 2020-04-30T11:42:52Z |
| Verical | EYSGJNZWY | 955 | - | 59.85 | 59.85 | 59.85 | 59.85 | 2020-04-30T17:51:09Z |
| Verical | EYSGJNZWY | 72 | - | 82.39 | 82.39 | 82.39 | 82.39 | 2020-04-30T17:51:09Z |
| Avnet | EYSGJNZWY | - | - | - | - | - | 39.92 | 2020-04-25T01:29:48Z |
| RS Components | 1806548 | - | - | - | - | - | - | 2020-04-29T23:42:23Z |
| RS Components | 1806562 | - | - | - | - | - | - | 2020-04-29T23:42:23Z |
| Newark | 25AC9473 | - | 40.47 | 40.47 | 40.47 | 40.47 | 38.91 | 2020-04-29T13:46:27Z |
| Avnet Europe | GTEYSGJNZWY | - | - | - | - | - | 47.83 | 2020-04-30T07:26:03Z |
| Hamilton Americas | EYSGJNZWY | 924 | - | - | - | - | - | 2020-04-30T02:24:56Z |
| Quest | EYSGJNZWY | 57 | 127.44 | 113.28 | 104.78 | 104.78 | 104.78 | 2020-04-30T10:25:17Z |
| Classic Components | EYSGJNZWY | 55 | - | - | - | - | - | 2020-04-17T15:46:26Z |
| Sierra IC | EYSGJNZWY | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Taiyo Yuden has several brands around the world that may have alternate names for EYSGJNZWY due to regional differences or acquisition. EYSGJNZWY may also be known as the following names:
- TAIYO
- TAI
- TAIYO YUDE
- TAIY
- TAIYO YUDEN CO LTD
- TAIYO YUDEN INC
- TYO
- TAIYO YUD
- TAIYO YUDEN INVERT
- Taiyo Yuden (USA) Inc
- TAIYO YUDEN COMP
- T-YUDEN
- Taiyo Yuden Components Div
- TAIYO YUDEN-XENTEK
- TAIYO YUDEN PTE LTD
- TAIYO YUDEN (VA)
- TAIYOYUDENCOMPANYLIMITED
- TAYOYUDEN
- TAIYO YUDEN (USA)
- Taiyo Yuden Europe GmbH
- TAIYO YUDEN (S) PT
- TAIYO(RoHS)
- TAIYO YUDEN EUROPE
- Taiwan Taiyo Yuden
- TAIYO YUDEN COMPANY LTD