- Mfr. #:
- F412R-05LB
- Description:
- DC fan moto
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Fan-Type | Tubeaxial |
|---|---|
| Size-Dimension | Square - 41mm L x 41mm H |
| Series | F412R |
| Product Category | DC Fans |
| Manufacturer | Copal Electronics Inc. |
| Voltage-Rated | 5VDC |
| RPM | 4200 RPM |
| Air-Flow | 3.9 CFM (0.110m3/min) |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Noise | 16 dB(A) |
| Operating-Temperature | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Width | 12.20mm |
| Bearing-Type | 1 Ball/1 Sleeve |
| Power-Watts | 0.40W |
| Static-Pressure | 0.059 in H2O (14.7 Pa) |
| Features | - |
| Ingress-Protection | - |
| Approvals | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
F412R-05LB Price & Stock
Copal F412R-05LB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet | F412R-05LB | - | - | - | 9.96 | 9.24 | 9.24 | 2020-02-25T02:46:33Z |
| Sierra IC | F412R-05LB | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | F412R-05LB | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Copal has several brands around the world that may have alternate names for F412R-05LB due to regional differences or acquisition. F412R-05LB may also be known as the following names: