- Mfr. #:
- F4810
- Description:
- Power Line Filters DC/DC Converte
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Reel |
|---|---|
| Product | Isolated |
| Accessory-Type | Input EMI Filter |
| Series | F |
| For-Use-With-Related-Products | DC DC Converters |
| Mounting-Style | Chassis |
| Manufacturer | Bel Power Solutions |
| Product Category | Accessories |
| Number-of-Outputs | 2 Output |
| Output-Current-Channel-1 | 10 A |
| Dimensions | 1.2 in x 0.81 in x 0.38 in |
| Length | 1.2 in |
| Width | 0.81 in |
| Height | 0.38 in |
| Input-Voltage | 0 V to 80 V |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 85 C |
More Information
The price and lead time for F4810 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
F4810 Price & Stock
Bel Fuse F4810 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Onlinecomponents.com | F4810 | 296 | - | - | - | - | - | 2020-04-30T11:22:44Z |
| Master Electronics | F4810 | 296 | - | - | - | - | - | 2020-04-30T09:03:52Z |
| Quest | F4810 | 112 | 119.35 | 119.35 | 110.17 | 110.17 | 110.17 | 2020-04-30T10:25:17Z |
| Classic Components | F4810 | 35 | - | - | - | - | - | 2020-04-17T15:46:26Z |
| Sierra IC | F4810 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Bel Fuse has several brands around the world that may have alternate names for F4810 due to regional differences or acquisition. F4810 may also be known as the following names:
- BEL
- BEL FUSE INC
- BEL STEWART
- INNET
- BELL
- BELFUS
- BELF
- BEL STEWART CONNECTOR
- BEL FUSE LTD
- BEL STEWART CONNECTO
- BEL MAGNETIC SOLUTIONS
- Bel Power Products
- Bel Fuse - Circuit Protection
- BEL MAGNECTIC SOLUT
- BEL Group
- STEWART CONNECTOR SYSTEMS
- BEL FUSE INC (VA)
- BEL PATCH CORDS
- BEL ICM
- BEL STEWART CONN
- BEL STEWART GMBH
- STEWART C
- BEL FUSE / BEL STEWART
- BEL STEWART CONNECTORS
- Stewart Connector/Bel Fuse