- Mfr. #:
- FR430
- Description:
- RF ANT 440MHZ WHIP STR N FEM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Noise-Figure | Whip, Straight |
|---|---|
| Frequency | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Product Category | RF Antennas |
| Manufacturer | Laird Technologies IAS |
| Packaging | Bulk |
| P1dB | 440MHz |
| Gain | 430MHz ~ 450MHz |
| Test-Frequency | 3dBi |
| Package-Case | 150W |
| Voltage-Supply | 1.5 |
| RF-Type | 1 |
| Series | - |
| Supplier-Device-Package | - |
| Current-Supply | - |
More Information
The price and lead time for FR430 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
FR430 Price & Stock
Laird FR430 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | FR430-ND | - | - | 872.41 | 872.41 | 872.41 | 872.41 | 2020-04-03T12:59:30Z |
| Sager Electronics | FR430 | - | - | - | - | - | - | 2020-04-03T13:05:09Z |
| NetroFlash | FR430 | 586 | - | - | - | - | - | 2020-03-18T21:11:10Z |
| North Star Micro | FR430 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Laird has several brands around the world that may have alternate names for FR430 due to regional differences or acquisition. FR430 may also be known as the following names:
- LAIRD TECHNOLOGIES
- LAIRD TECH
- EZURIO
- Laird-Signal Integrity Products
- Laird Technologies IAS
- Laird Technologies EMI
- LAIRD TECHNOLOGIES INC
- Laird - Embedded Wireless Solutions
- LAIRD TECHNOLOGY
- LAIRD TECHNOLOGIES WIRELESS M2M
- EZURIO LTD
- LAIRD THERMAL PRODUCTS
- EZURiO Limited
- Laird Connectivity
- LAIRD TECHNOLOGIES EMI (VA)
- Laird-Signal
- LAIRD-SIGNAL INTEGRITY PRODUCTS (VA)
- LAIRD TECHNO
- LAIRD TECHNOLOGIES IAS (VA)
- LAIRD - EMI
- LAIRD TECHNOLIGIES
- Laird Connectivity Inc
- LAIRD TECHNOLOGIES - THERMAL MATERIAL
- LAIRD - TIM
- LAIRD TECHNOLOGIES/ THE