- Mfr. #:
- GPMP600-24
- Description:
- AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 25A 700W Medical
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands |
|---|---|
| Applications | Medical |
| Series | GPMP |
| Type | Enclosed |
| Mounting-Type | Chassis Mount |
| Features | Adjustable Output, PFC, Universal Input |
| Product Category | AC DC Converters |
| Power-Watts | 900W |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Isolation | 4kV (4000V) |
| Current-Output-Max | 25A |
| Voltage-Output-1 | 24V |
| Size-Dimension | 12.38" L x 4.85" W x 2.48" H (314.5mm x 123.2mm x 63.0mm) |
| Number-of-Outputs | 1 |
| Efficiency | 0.84 |
| Operating-Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Voltage-Output-2 | - |
| Voltage-Output-3 | - |
| Voltage-Output-4 | - |
More Information
The price and lead time for GPMP600-24 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
GPMP600-24 Price & Stock
Condor GPMP600-24 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 Star Electronics | GPMP600-24 | 4 | - | - | - | - | - | 2020-03-06T19:30:06Z |
| Classic Components | GPMP600-24 | 3 | - | - | - | - | - | 2020-03-07T00:33:00Z |
Alternate Names
Condor has several brands around the world that may have alternate names for GPMP600-24 due to regional differences or acquisition. GPMP600-24 may also be known as the following names: