- Mfr. #:
- HDBB105W-A+
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands |
|---|---|
| Type | Linear |
| Series | International Linear |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting-Type | Chassis Mount |
| Features | Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input |
| Product Category | AC DC Converters |
| Voltage-Output-1 | 5V |
| Number-of-Outputs | 3 |
| Size-Dimension | 14.25" L x 4.88" W x 2.75" H (362.0mm x 124.0mm x 69.9mm) |
| Voltage-Output-2 | 12V |
| Current-Output-Max | 12A, 1.7A, 1.7A |
| Power-Watts | 101W |
| Voltage-Input | 100 ~ 240 VAC |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C (With Derating) |
| Efficiency | 0.45 |
| Voltage-Output-3 | -12V |
| Voltage-Isolation | - |
| Voltage-Output-4 | - |
More Information
We can supply SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Br HDBB105W-A+, use the request quote form to request HDBB105W-A+ pirce, SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Br Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
HDBB105W-A+ Price & Stock
Condor HDBB105W-A+ pricing and available inventory.
Alternate Names
Condor has several brands around the world that may have alternate names for HDBB105W-A+ due to regional differences or acquisition. HDBB105W-A+ may also be known as the following names: