- Mfr. #:
- HY02
- Description:
- 3M HYGIENE KIT, REPLACEMENT
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Product Category | Terminal Blocks - Wire to Board |
| Wire-Termination | Screwless - Push Button Clamp |
| Features | Interlocking (Side) |
| Mating-Orientation | Horizontal with Board |
| Color | Gray |
| Packaging | Bulk |
| Manufacturer | Amphenol FCI |
| Current | 7A |
| Voltage | 300V |
| Positions-Per-Level | 2 |
| Wire-Gauge | 18-22 AWG |
| Number-of-Levels | 1 |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: HY02 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy HY02,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
HY02 Price & Stock
3M HY02 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | HY02-ND | - | 87.64 | 87.64 | 87.64 | 87.64 | 87.64 | 2020-01-06T13:56:34Z |
| Zoro | G8896330 | Yes | 93.00 | 93.00 | 93.00 | 93.00 | 93.00 | 2020-01-06T02:19:05Z |
Alternate Names
3M has several brands around the world that may have alternate names for HY02 due to regional differences or acquisition. HY02 may also be known as the following names:
- 3M COMPANY
- MMM
- 3M TOUCH SYSTEMS
- 3M CORP
- 3MTOUCH
- 3M COMP
- 3M Electronic Solutions Division
- 3M ELECTRICAL SPEC
- 3M Scotch
- 3M PREFERRED CONVERTER
- 3M (TC)
- 3M CORPORATION
- 3M - ISD
- 3M-CO
- 3M Electronic Specialty
- 3M HONG KONG LTD
- 3M ESM
- THE 3M CO
- 3M GROUP
- 3M-SCC
- 3M PELTOR
- 3m Electrical Products Div
- 3M - EPD
- 3M/R
- 3m Ohesd