- Mfr. #:
- ICS9FG104DGILFT
- Description:
- IC FREQ TIMING GENERATOR 28TSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| PLL | Yes |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/Yes |
| Main-Purpose | Intel CPU Server, PCI Express (PCIe), SATA |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Output | HCSL |
| Packaging | Digi-ReelR |
| Product Category | Clock/Timing - Application Specific |
| Input | Clock, Crystal |
| Frequency-Max | 400MHz |
| Voltage-Supply | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Package-Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 28-TSSOP |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:05:00 |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
ICS9FG104DGILFT is available at OMO Electronic.We can offer ICS9FG104DGILFT for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
ICS9FG104DGILFT Price & Stock
Integrated Device Technology ICS9FG104DGILFT pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dana Microsystems | ICS9FG104DGILFT | 488 | - | - | - | - | - | 2019-10-01T16:44:51Z |
| Nexxon | ICS9FG104DGILFT | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | ICS9FG104DGILFT | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for ICS9FG104DGILFT due to regional differences or acquisition. ICS9FG104DGILFT may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)