- Mfr. #:
- ICS9FG108DGLF
- Description:
- IC FREQ TIMING GENERATOR 48TSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| PLL | Yes |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/Yes |
| Main-Purpose | Intel CPU Server, PCI Express (PCIe), SATA |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Output | HCSL |
| Product Category | Clock/Timing - Application Specific |
| Input | Clock, Crystal |
| Supplier-Device-Package | 48-TSSOP |
| Package-Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Frequency-Max | 400MHz |
| Voltage-Supply | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:09:00 |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: ICS9FG108DGLF is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy ICS9FG108DGLF,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
ICS9FG108DGLF Price & Stock
Integrated Device Technology ICS9FG108DGLF pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bison Technologies | ICS9FG108DGLF-208078-ICS PB-FREE | 1,030 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | ICS9FG108DGLF-92412-INTEGRATED CIRCUIT SOLUTION INC (ICSI) | 1,000 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Quest | ICS9FG108DGLF | 10 | - | - | - | - | - | 2019-12-31T11:22:21Z |
| Sierra IC | ICS9FG108DGLF | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | ICS9FG108DGLF | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for ICS9FG108DGLF due to regional differences or acquisition. ICS9FG108DGLF may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)