- Mfr. #:
- ICS9LPR363DGLFT
- Description:
- IC PC MAIN CLOCK CK505 64-TSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | TCH |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| PLL | No |
| Main-Purpose | Intel CPU, PCI Express (PCIe), SATA CPU, Timing Control Hub |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Category | IC Chips |
| Input | Crystal |
| Output | Clock |
| Supplier-Device-Package | 64-TSSOP |
| Package-Case | 64-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Voltage-Supply | 3.3V |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Differential-Input:Output | - |
| Frequency-Max | - |
| Ratio-Input:Output |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of ICS9LPR363DGLFT at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
ICS9LPR363DGLFT Price & Stock
Integrated Device Technology ICS9LPR363DGLFT pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chip Components | ICS9LPR363DGLFT | 12,268 | - | - | - | - | - | 2019-11-20T03:56:14Z |
| Nexxon | ICS9LPR363DGLFT | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| Sierra IC | ICS9LPR363DGLFT | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | ICS9LPR363DGLFT | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for ICS9LPR363DGLFT due to regional differences or acquisition. ICS9LPR363DGLFT may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)