- Mfr. #:
- ICS9P946AFLFT
- Description:
- IC CLK BUF DDR 533MHZ 2CIRC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Differential-Input:Output | Yes/Yes |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| PLL | No |
| Main-Purpose | Memory, DDR, DDR2 |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Category | Clock/Timing - Application Specific |
| Output | Clock |
| Input | Clock |
| Frequency-Max | 533MHz |
| Supplier-Device-Package | 48-SSOP |
| Package-Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage-Supply | 3.3V |
| Number-of-Circuits | 2 |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:06:00 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: ICS9P946AFLFT is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy ICS9P946AFLFT,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
ICS9P946AFLFT Price & Stock
Integrated Device Technology ICS9P946AFLFT pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | ICS9P946AFLFT | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for ICS9P946AFLFT due to regional differences or acquisition. ICS9P946AFLFT may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)