- Mfr. #:
- KITPF0100EPEVBE
- Description:
- Power Management IC Development Tools MMPF0100 Eval Boar
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Interface Type: | USB |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Type: | PMIC Solutions |
| Tool Is For Evaluation Of: | PF0100 |
| For Use With: | PF0100 |
| Brand: | NXP / Freescale |
| Manufacturer: | NXP |
| Product: | Evaluation Boards |
| Description/Function: | Evaluation Board |
| Subcategory: | Development Tools |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Part # Aliases: | 935327972598 |
| Unit Weight: | 8 oz |
| Output Current: | 5 A |
| Output Voltage: | 3.1 V to 4.5 V |
| Input Voltage: | 3.1 V to 4.5 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
KITPF0100EPEVBE Price & Stock
NXP Semiconductors KITPF0100EPEVBE pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 841-KITPF0100EPEVBE | 4 | 2497.71 | 2497.71 | 2497.71 | 2497.71 | 2497.71 | 2019-12-18T11:15:10Z |
| Arrow Electronics | KITPF0100EPEVBE | 7 | 2607.03 | 2607.03 | 2607.03 | 2607.03 | 2607.03 | 2019-12-18T11:15:10Z |
| Digi-Key | KITPF0100EPEVBE-ND | - | 2601.67 | 2601.67 | 2601.67 | 2601.67 | 2601.67 | 2019-12-26T13:58:44Z |
| Verical | KITPF0100EPEVBE | 7 | 2607.03 | 2607.03 | 2607.03 | 2607.03 | 2607.03 | 2019-12-18T11:15:10Z |
| Avnet | KITPF0100EPEVBE | - | 2497.57 | 2497.57 | 2497.57 | 2497.57 | 2497.57 | 2019-12-27T02:44:46Z |
| Newark | 61W9745 | - | 2601.67 | 2601.67 | 2601.67 | 2601.67 | 2601.67 | 2019-12-27T06:33:46Z |
| Avnet Europe | KITPF0100EPEVBE | - | 2689.02 | 2689.02 | 2689.02 | 2689.02 | 2689.02 | 2019-12-27T08:48:46Z |
| LTL Group | 4071186 | 3 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
| Sierra IC | KITPF0100EPEVBE | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | KITPF0100EPEVBE | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for KITPF0100EPEVBE due to regional differences or acquisition. KITPF0100EPEVBE may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP