- Mfr. #:
- L4949EP013TR
- Description:
- LDO Voltage Regulators 5V Multifunction LDO
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Voltage-Input | Up to 28V |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Regulator-Topology | Positive Fixed |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Linear |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Voltage-Output | 5V |
| Package-Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-SO |
| Current-Limit-Min | 120mA |
| Current-Output | 100mA |
| Number-of-Regulators | 1 |
| Voltage-Dropout-Typical | 0.3V @ 100mA |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Series | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: L4949EP013TR is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy L4949EP013TR,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
L4949EP013TR Price & Stock
STMicroelectronics L4949EP013TR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 497-3633-1-ND | 7,288 | 2.08 | 1.87 | 1.41 | 1.20 | 1.20 | 2020-03-07T13:57:54Z |
| Digi-Key | 497-3633-6-ND | 7,288 | 2.08 | 1.87 | 1.41 | 1.20 | 1.20 | 2020-03-07T13:57:54Z |
| Digi-Key | 497-3633-2-ND | 7,000 | - | - | - | 0.953 | 0.882 | 2020-03-07T13:57:54Z |
| Avnet | L4949EP013TR | - | - | - | - | - | - | 2020-03-07T03:02:58Z |
| Avnet Europe | L4949EP013TR | - | - | - | - | - | - | 2020-03-08T07:58:28Z |
| OMO Electronics | 172681 | 12,999 | - | - | 0.939 | 0.651 | 0.651 | 2020-03-03T13:00:25Z |
| Sourceability | L4949EP013TR | 2,539 | - | - | - | - | - | 2020-03-03T19:24:07Z |
| LTL Group | 4907476 | 1,000 | - | - | - | - | - | 2020-03-06T07:59:49Z |
| Classic Components | L4949EP013TR | 1,040 | - | - | - | - | - | 2020-03-07T00:33:00Z |
| Bison Technologies | L4949EP013TR-131218-STMICROELECTRONICS | 1,000 | - | - | - | - | - | 2020-02-28T12:09:47Z |
| Bison Technologies | L4949EP013TR-219081-ST | 1,000 | - | - | - | - | - | 2020-02-28T12:09:47Z |
| Dana Microsystems | L4949EP013TR | 461 | - | - | - | - | - | 2020-02-26T04:50:47Z |
| Abacus Technologies | L4949EP013TR | 2,032 | - | - | - | - | - | 2020-02-24T20:07:32Z |
| North Star Micro | L4949EP013TR | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | L4949EP013TR | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| TransparentC | L4949EP013TR | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
STMicroelectronics has several brands around the world that may have alternate names for L4949EP013TR due to regional differences or acquisition. L4949EP013TR may also be known as the following names:
- ST MICRO
- STM
- SGS
- SGS THOMSON
- INMOS
- SGS THOMPSON
- STMICROE
- STMICR
- SESCOSEM
- ST8
- ST MIC
- WAFERSCALE
- SGS-ATES
- STMICROELECTRON
- ST MICROELECTRONICS SEMI
- ST/SGS
- SGST
- THOMS
- STMICROELECT
- WAFERSCALE INTEGRATION INC
- STMICROEL
- SGS-Thomson Microelectronics
- ST MICROELECTRO
- SGS THOMP
- SGS/ST
- ST Microeletronics