- Mfr. #:
- LD39015J18R
- Description:
- LDO Voltage Regulators 150mA Low Qui LN Reg 150mA 1.5, 5.5V 80mV
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Voltage-Input | Up to 5.5V |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Regulator-Topology | Positive Fixed |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Linear |
| Package-Case | 4-WFBGA, FCBGA |
| Supplier-Device-Package | 4-FlipChip |
| Current-Output | 150mA |
| Voltage-Output | 1.8V |
| Number-of-Regulators | 1 |
| Voltage-Dropout-Typical | 0.09V @ 100mA |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Series | - |
| Current-Limit-Min | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: LD39015J18R is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy LD39015J18R,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
LD39015J18R Price & Stock
STMicroelectronics LD39015J18R pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4910337 | 1,288 | - | - | - | - | - | 2020-01-14T06:10:10Z |
Alternate Names
STMicroelectronics has several brands around the world that may have alternate names for LD39015J18R due to regional differences or acquisition. LD39015J18R may also be known as the following names:
- ST MICRO
- STM
- SGS
- SGS THOMSON
- INMOS
- SGS THOMPSON
- STMICROE
- STMICR
- SESCOSEM
- ST8
- ST MIC
- WAFERSCALE
- SGS-ATES
- STMICROELECTRON
- ST MICROELECTRONICS SEMI
- ST/SGS
- SGST
- THOMS
- STMICROELECT
- WAFERSCALE INTEGRATION INC
- STMICROEL
- SGS-Thomson Microelectronics
- ST MICROELECTRO
- SGS THOMP
- SGS/ST
- ST Microeletronics