- Mfr. #:
- LD39015J28R
- Description:
- LDO Voltage Regulators 150mA Low Qui LN Reg 150mA 1.5, 5.5V 80mV
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Voltage-Input | Up to 5.5V |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Regulator-Topology | Positive Fixed |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Linear |
| Package-Case | 4-WFBGA, FCBGA |
| Supplier-Device-Package | 4-FlipChip |
| Voltage-Output | 2.8V |
| Current-Output | 150mA |
| Number-of-Regulators | 1 |
| Voltage-Dropout-Typical | 0.09V @ 100mA |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Series | - |
| Current-Limit-Min | - |
More Information
Part No. LD39015J28R is now available at OMO. Request a quote of LD39015J28R please use the request quote or email us a RFQ.
LD39015J28R Price & Stock
STMicroelectronics LD39015J28R pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hamilton Americas | LD39015J28R | 182 | - | - | - | - | - | 2020-02-17T16:30:09Z |
| LTL Group | 4910339 | 1,386 | - | - | - | - | - | 2020-02-17T05:43:47Z |
Alternate Names
STMicroelectronics has several brands around the world that may have alternate names for LD39015J28R due to regional differences or acquisition. LD39015J28R may also be known as the following names:
- ST MICRO
- STM
- SGS
- SGS THOMSON
- INMOS
- SGS THOMPSON
- STMICROE
- STMICR
- SESCOSEM
- ST8
- ST MIC
- WAFERSCALE
- SGS-ATES
- STMICROELECTRON
- ST MICROELECTRONICS SEMI
- ST/SGS
- SGST
- THOMS
- STMICROELECT
- WAFERSCALE INTEGRATION INC
- STMICROEL
- SGS-Thomson Microelectronics
- ST MICROELECTRO
- SGS THOMP
- SGS/ST
- ST Microeletronics