- Mfr. #:
- LM25069MM-2EVAL/NOPB
- Description:
- Power Management IC Development Tools LM25069MM-2 Eval Brd
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Description/Function: | Positive Low Voltage Power Limiting Hot Swap Controller |
| Tool Is For Evaluation Of: | LM25069 |
| Series: | LM25069 |
| Type: | Hot Swap Voltage Controllers |
| Product: | Evaluation Boards |
| Subcategory: | Development Tools |
| Output Current: | 5 A |
| Output Voltage: | 4.5 V to 4.8 V, 14.6 V to 15 V |
| Dimensions: | 4 in x 1.38 in |
| Input Voltage: | 2.9 V to 17 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.155745 oz |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
LM25069MM-2EVAL/NOPB Price & Stock
Texas Instruments LM25069MM-2EVAL/NOPB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-45723-ND | 1 | 395.43 | 395.43 | 395.43 | 395.43 | 395.43 | 2020-01-06T13:56:34Z |
| Texas Instruments | LM25069MM-2EVAL/NOPB | 19 | 380.82 | 380.82 | 380.82 | 380.82 | 380.82 | 2020-01-07T02:03:16Z |
| Mouser | 926-LM25069MM2EVALNO | 4 | 394.27 | 394.27 | 394.27 | 394.27 | 394.27 | 2019-12-16T13:26:05Z |
| Verical | LM25069MM-2EVAL/NOPB | 19 | 394.27 | 394.27 | 394.27 | 394.27 | 394.27 | 2020-01-06T18:28:56Z |
| Avnet | LM25069MM-2EVAL/NOPB | - | 394.26 | 394.26 | 394.26 | 394.26 | 394.26 | 2020-01-04T03:43:12Z |
| Avnet Europe | LM25069MM-2EVAL/NOPB | - | 601.20 | 630.45 | 571.96 | 571.96 | 571.96 | 2020-01-06T08:03:21Z |
| Nexxon | LM25069MM-2EVAL/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LM25069MM-2EVAL/NOPB due to regional differences or acquisition. LM25069MM-2EVAL/NOPB may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.