- Mfr. #:
- LM3492AR111DEMO/NOPB
- Description:
- Power Management IC Development Tools LM3492AR111 DEMO BRD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Type: | Voltage Regulators - Switching Regulators |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | N/A |
| Tool Is For Evaluation Of: | LM3492 |
| Series: | LM3492 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Product: | Demonstration Boards |
| Output Voltage: | 65 V |
| Input Voltage: | 4.5 V to 65 V |
| Output Current: | 200 mA |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: LM3492AR111DEMO/NOPB is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy LM3492AR111DEMO/NOPB,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
LM3492AR111DEMO/NOPB Price & Stock
Texas Instruments LM3492AR111DEMO/NOPB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-49208-ND | 10 | 203.19 | 203.19 | 203.19 | 203.19 | 203.19 | 2019-11-25T13:43:53Z |
| Texas Instruments | LM3492AR111DEMO/NOPB | 38 | 195.68 | 195.68 | 195.68 | 195.68 | 195.68 | 2019-11-26T02:03:20Z |
| Mouser | 595-3492AR111DEMONPB | 17 | 202.64 | 202.64 | 202.64 | 202.64 | 202.64 | 2019-11-26T00:55:59Z |
| Verical | LM3492AR111DEMO/NOPB | 38 | - | 226.57 | 226.57 | 226.57 | 226.57 | 2019-11-25T17:48:49Z |
| Avnet | LM3492AR111DEMO/NOPB | - | 202.58 | 202.58 | 202.58 | 202.58 | 202.58 | 2019-11-26T02:45:22Z |
| Newark | 05W7796 | 2 | 83.59 | 83.59 | 83.59 | 83.59 | 83.59 | 2019-11-26T03:44:11Z |
| Sierra IC | LM3492AR111DEMO/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | LM3492AR111DEMO/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LM3492AR111DEMO/NOPB due to regional differences or acquisition. LM3492AR111DEMO/NOPB may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.