- Mfr. #:
- LP3999ITLX-2.4/NOPB
- Description:
- LDO Voltage Regulators Low Noise 150mA Voltage Regulator for RF
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Texas Instruments |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Regulator-Topology | Positive Fixed |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Linear |
| Package-Case | 5-WFBGA, DSBGA |
| Supplier-Device-Package | 5-DSBGA |
| Voltage-Input | 2.5 V ~ 6 V |
| Voltage-Output | 2.4V |
| Current-Output | 150mA |
| Number-of-Regulators | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Voltage-Dropout-Typical | - |
| Current-Limit-Min | - |
More Information
Request a quote LP3999ITLX-2.4/NOPB at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of LP3999ITLX-2.4/NOPB In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
LP3999ITLX-2.4/NOPB Price & Stock
Texas Instruments LP3999ITLX-2.4/NOPB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4927933 | 130 | - | - | - | - | - | 2020-02-24T01:31:35Z |
| North Star Micro | LP3999ITLX-2.4/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LP3999ITLX-2.4/NOPB due to regional differences or acquisition. LP3999ITLX-2.4/NOPB may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.