- Mfr. #:
- LP5900TL-2.1/NOPB
- Description:
- LDO Voltage Regulators Ultra Low Noise, 150mA Linear Regulato
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | Texas Instruments |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Regulator-Topology | Positive Fixed |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Linear |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Package-Case | 4-WFBGA, DSBGA |
| Supplier-Device-Package | 4-DSBGA |
| Voltage-Input | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage-Output | 2.1V |
| Current-Output | 150mA |
| Number-of-Regulators | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Voltage-Dropout-Typical | - |
| Current-Limit-Min | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: LP5900TL-2.1/NOPB is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy LP5900TL-2.1/NOPB,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
LP5900TL-2.1/NOPB Price & Stock
Texas Instruments LP5900TL-2.1/NOPB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet Europe | LP5900TL-2.1/NOPB | - | - | - | - | 2.50 | 2.01 | 2020-03-22T07:38:54Z |
| LTL Group | 4928013 | 189 | - | - | - | - | - | 2020-03-20T06:02:19Z |
| Hamilton Americas | LP5900TL-2.1/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-15T23:06:47Z |
| C Plus Electronics | LP5900TL-2.1/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | LP5900TL-2.1/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LP5900TL-2.1/NOPB due to regional differences or acquisition. LP5900TL-2.1/NOPB may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.