- Mfr. #:
- MAX708CUA-T
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Output | Push-Pull, Push-Pull |
| Product Category | PMIC - Supervisors |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Supplier-Device-Package | Micro8 |
| Reset | Active High/Active Low |
| Package-Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage-Threshold | 4.4V |
| Reset-Timeout | 140 ms Minimum |
| Number-of-Voltages-Monitored | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Series | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: MAX708CUA-T is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy MAX708CUA-T,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
MAX708CUA-T Price & Stock
Maxim Integrated MAX708CUA-T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bison Technologies | MAX708CUA-T-263176-MAXIM | 12,500 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | MAX708CUA-T-263377-MAXIM | 7,500 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | MAX708CUA-T-149652-MAXIM | 2,500 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | MAX708CUA-T-264572-MAXIM | 1,273 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Direct Components | MAX708CUA-T | 829 | - | - | - | - | - | 2019-12-05T20:50:49Z |
Alternate Names
Maxim Integrated has several brands around the world that may have alternate names for MAX708CUA-T due to regional differences or acquisition. MAX708CUA-T may also be known as the following names:
- MAXIM
- MAX
- MAXIM INTEGRATED PRODUCTS
- MAXIM INTEGRATED PRODUCTS INC
- MAXI
- MAXIN
- MAXM
- MXM
- MAXIM INT
- MAXIM INTEGRATED PRO
- MAXIM INTEGRATED CIRCUITS
- MaximIC
- MAXIM/PBF
- MAIXM
- MAXIM-Pb
- MAXIM INTE
- MAXIM INTEGRATE
- MAXIM INTEGRATED PROD
- MAXIM INTEGR
- MAXIM INTEGRATED PRODUCT
- MAXIMI
- MAXIIM
- MAXIM INTEGRATED PRODU
- MAXIM-PBFREE
- Maxim Semiconductor
- Maxim
- ITW Paktron