- Mfr. #:
- MAX708SCUA-T
- Description:
- IC MPU SUPERVISORY 2.93V 8MICRO
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Output | Push-Pull, Push-Pull |
| Product Category | PMIC - Supervisors |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Supplier-Device-Package | Micro8 |
| Reset | Active High/Active Low |
| Package-Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage-Threshold | 2.93V |
| Reset-Timeout | 140 ms Minimum |
| Number-of-Voltages-Monitored | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Series | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: MAX708SCUA-T is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy MAX708SCUA-T,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
MAX708SCUA-T Price & Stock
ON Semiconductor MAX708SCUA-T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4981629 | 1,090 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T09:29:21Z |
| Dana Microsystems | MAX708SCUA-T | 1,994 | - | - | - | - | - | 2019-10-01T16:44:51Z |
| North Star Micro | MAX708SCUA-T | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for MAX708SCUA-T due to regional differences or acquisition. MAX708SCUA-T may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor