- Mfr. #:
- MAX708SESA-T
- Description:
- IC MPU SUPERVISORY 2.93V 8SOIC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Output | Push-Pull, Push-Pull |
| Product Category | PMIC - Supervisors |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Reset | Active High/Active Low |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 8-SOIC |
| Voltage-Threshold | 2.93V |
| Reset-Timeout | 140 ms Minimum |
| Number-of-Voltages-Monitored | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Series | - |
More Information
Part No. MAX708SESA-T is now available at OMO. Request a quote of MAX708SESA-T please use the request quote or email us a RFQ.
MAX708SESA-T Price & Stock
ON Semiconductor MAX708SESA-T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4981633 | 734 | - | - | - | - | - | 2019-12-11T02:07:10Z |
| Classic Components | MAX708SESA-T | 4,697 | - | - | - | - | - | 2019-12-09T21:12:32Z |
| North Star Micro | MAX708SESA-T | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for MAX708SESA-T due to regional differences or acquisition. MAX708SESA-T may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor