- Mfr. #:
- MC13852-900EVK
- Description:
- RF Development Tools MC13852 EVB 900MHZ
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Product Category: | RF Development Tools |
| Product Type: | RF Development Tools |
| Type: | RF Amplifiers |
| Brand: | NXP / Freescale |
| Manufacturer: | NXP |
| Tool Is For Evaluation Of: | MC13852 |
| Product: | Evaluation Kits |
| Subcategory: | Development Tools |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Frequency: | 900 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 2.75 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0 oz |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
MC13852-900EVK is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
MC13852-900EVK Price & Stock
NXP Semiconductors MC13852-900EVK pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet | MC13852-900EVK | - | - | - | - | - | - | 2020-02-11T05:03:46Z |
| Newark | 47T7643 | - | 533.99 | 533.99 | 533.99 | 533.99 | 533.99 | 2020-02-07T03:53:04Z |
| LTL Group | 3180884 | 678 | - | - | - | - | - | 2020-02-11T03:33:15Z |
| Nexxon | MC13852-900EVK | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for MC13852-900EVK due to regional differences or acquisition. MC13852-900EVK may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP