- Mfr. #:
- MC68F375MZP33R2
- Description:
- IC MCU 32BIT 256KB FLASH 217BGA M683xx
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
| Series | M683xx |
| Oscillator-Type | Internal |
| Manufacturer | Freescale Semiconductor - NXP |
| Program-Memory-Type | FLASH |
| Product Category | Embedded - Microcontrollers |
| Connectivity | CAN, SPI, UART/USART |
| Data-Converters | A/D 16x10b |
| Number-of-I-O | 48 |
| Speed | 33MHz |
| Core-Size | 32-Bit |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 3 V ~ 5.25 V |
| Program-Memory-Size | 256KB (256K x 8) |
| Supplier-Device-Package | 217-PBGA (23x23) |
| Package-Case | 217-BBGA |
| RAM-Size | 10K x 8 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| EEPROM-Size | - |
| Core-Processor |
More Information
Request a quote MC68F375MZP33R2 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of MC68F375MZP33R2 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
MC68F375MZP33R2 Price & Stock
NXP Semiconductors MC68F375MZP33R2 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet Europe | MC68F375MZP33R2 | - | - | - | - | - | - | 2019-11-30T07:39:28Z |
| LTL Group | 4125427 | 727 | - | - | - | - | - | 2019-11-25T02:05:31Z |
| Nexxon | MC68F375MZP33R2 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | MC68F375MZP33R2 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for MC68F375MZP33R2 due to regional differences or acquisition. MC68F375MZP33R2 may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP