- Mfr. #:
- MKP1841468405M
- Description:
- Film Capacitors MMKP 680nF 10% 400Vdc Pitch 27,5mm
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Brand: | Vishay / Roederstein |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Lead Style: | Straight |
| Termination Style: | Radial |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Type: | Metallized Polypropylene Capacitor, Mini-Version (-M) |
| Series: | MKP1841-M |
| Product Type: | Film Capacitors |
| Product Category: | Film Capacitors |
| Subcategory: | Capacitors |
| Product: | AC and Pulse Film Capacitors |
| Capacitance - pF: | 680000 pF |
| Capacitance - nF: | 680 nF |
| Voltage Rating DC: | 400 VDC |
| Length: | 31.5 mm |
| Lead Spacing: | 27.5 mm |
| Voltage Rating AC: | 220 VAC |
| Width: | 20.5 mm |
| Number of Pins: | 2 |
| Height: | 11.5 mm |
| Tolerance: | 10 % |
| Lead Diameter: | 0.8 mm |
| Capacitance: | 0.68 uF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
More Information
Request a quote MKP1841468405M at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of MKP1841468405M In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
MKP1841468405M Price & Stock
Vishay BCcomponents MKP1841468405M pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | MKP1841468405M-ND | - | - | - | - | 16.26 | 16.26 | 2019-12-12T13:48:06Z |
| Avnet | MKP1841468405M | - | - | - | - | 10.99 | 10.69 | 2019-12-13T04:08:36Z |
| Allied Electronics & Automation | 71482445 | - | - | - | - | 16.68 | 16.68 | 2019-12-13T11:48:39Z |
Alternate Names
Vishay BCcomponents has several brands around the world that may have alternate names for MKP1841468405M due to regional differences or acquisition. MKP1841468405M may also be known as the following names:
- BC COMPONENTS
- VISHAY BCC
- BC Components / Vishay
- VISHAY/BC COMPONENTS (VA)
- VISHAY / BC
- VISHAY ELECTRONIC/BCC
- VIS/BCC
- Vishey BC Components
- BCC/VIS
- VISHAY/BC COMPONENTS/PHILIPS
- Vishay BC Comp
- BC COMPONENTS (A VISHAY COMPANY)
- VISHAY-BCC(RoHS)
- BC (Vishay)
- BCC / VISHAY