- Mfr. #:
- MUBW10-06A6
- Description:
- MODULE IGBT CBI E1
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| NTC-Thermistor | Yes |
|---|---|
| Configuration | Three Phase Inverter with Brake |
| Input | Three Phase Bridge Rectifier |
| IGBT-Type | NPT |
| Product Category | Module |
| Manufacturer | IXYS |
| Package-Case | E1 |
| Supplier-Device-Package | E1 |
| Mounting-Type | Chassis Mount |
| Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max | 600V |
| Power-Max | 45W |
| Current-Collector-Cutoff-Max | 20μA |
| Vce-on-Max-Vge-Ic | 2.5V @ 15V, 6A |
| Current-Collector-Ic-Max | 11A |
| Input-Capacitance-Cies-Vce | 0.435nF @ 25V |
| Series | - |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
MUBW10-06A6 is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
MUBW10-06A6 Price & Stock
IXYS MUBW10-06A6 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Au Ling | MUBW10-06A6 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-11-27T14:34:02Z |
| C Plus Electronics | MUBW10-06A6 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | MUBW10-06A6 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
IXYS has several brands around the world that may have alternate names for MUBW10-06A6 due to regional differences or acquisition. MUBW10-06A6 may also be known as the following names:
- IXYS CORPORATION
- IXY
- IXYS CORP
- IXYS SEMICONDUCTOR
- IXYS Integrated Circuits Division
- IXYS Integrated Circuits/Clare
- IXYS GMBH
- IXYS-DIRECTED ENERGY
- IXYS Integrated Circuits Division Inc
- IXYS SEMICONDUCTOR GMBH
- IXYS (VA)
- IXYS CORPO
- IXYS Semiconducter GmbH
- IXYS SEMICONDUCTOR CORP
- IXYS INTEGCIRCUITS DIV(CLARE)
- IXYS Colorado (IXYS RF Division)
- IXYS SEMICOND
- IXYS Integrated Circuits
- Zilog/IXYS
- IXYSCOR
- Clare/LXYS Corporation
- IXYS-RF
- CP CLAIRE
- Clare (IXYS)
- IXYS CORPORATION|V