- Mfr. #:
- NSBC114EDXV6T1
- Description:
- TRANS 2NPN PREBIAS 0.5W SOT563
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Package-Case | SOT-563, SOT-666 |
| Supplier-Device-Package | SOT-563 |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max | 50V |
| Current-Collector-Cutoff-Max | 500nA |
| Power-Max | 500mW |
| DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce | 35 @ 5mA, 10V |
| Vce-Saturation-Max-Ib-Ic | 250mV @ 300μA, 10mA |
| Transistor-Type | 2 NPN - Pre-Biased (Dual) |
| Resistor-Emitter-Base-R2-Ohms | 10k |
| Resistor-Base-R1-Ohms | 10k |
| Current-Collector-Ic-Max | 100mA |
| Series | - |
| Frequency-Transition | - |
More Information
Part No. NSBC114EDXV6T1 is now available at OMO. Request a quote of NSBC114EDXV6T1 please use the request quote or email us a RFQ.
NSBC114EDXV6T1 Price & Stock
ON Semiconductor NSBC114EDXV6T1 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chip 1 Exchange | NSBC114EDXV6T1 | 5,544 | - | - | - | - | - | 2020-02-23T11:43:22Z |
| Nexxon | NSBC114EDXV6T1 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| TransparentC | NSBC114EDXV6T1 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | NSBC114EDXV6T1 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for NSBC114EDXV6T1 due to regional differences or acquisition. NSBC114EDXV6T1 may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor