- Mfr. #:
- PC713V0NIZXF
- Description:
- OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Output-Type | Transistor with Base |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Product Category | Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output |
| Input-Type | DC |
| Voltage-Output-Max | 80V |
| Current-Transfer-Ratio-Max | 600% @ 5mA |
| Package-Case | 6-SMD, Gull Wing |
| Supplier-Device-Package | 6-SMD |
| Current-Output-Channel | 50mA |
| Current-DC-Forward-If-Max | 50mA |
| Voltage-Isolation | 5000Vrms |
| Current-Transfer-Ratio-Min | 50% @ 5mA |
| Rise-Fall-Time-Typ | 4μs, 3μs |
| Vce-Saturation-Max | 200mV |
| Voltage-Forward-Vf-Typ | 1.2V |
| Number-of-Channels | 1 |
| Operating-Temperature | -25°C ~ 100°C |
| Series | - |
| Turn-On-Turn-Off-Time-Typ | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
PC713V0NIZXF Price & Stock
Sharp PC713V0NIZXF pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dana Microsystems | PC713V0NIZXF | 4,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
| North Star Micro | PC713V0NIZXF | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Sharp has several brands around the world that may have alternate names for PC713V0NIZXF due to regional differences or acquisition. PC713V0NIZXF may also be known as the following names:
- SHARP CORPORATION
- SHARPELEC
- SHARP ELECTRONICS CORP
- Sharp Integrated Circuits
- SHARP ELECTRONICS
- SHARP ELECTRONI
- SHARP ELECTRONICS(EUROPE)GMBH
- SHARP CORP
- Sharp Electronic Components