- Mfr. #:
- PC81411NSZ
- Description:
- OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Output-Type | Transistor |
| Mounting-Type | Through Hole |
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Product Category | Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output |
| Input-Type | AC, DC |
| Voltage-Output-Max | 80V |
| Current-Output-Channel | 50mA |
| Voltage-Isolation | 5000Vrms |
| Rise-Fall-Time-Typ | 4μs, 3μs |
| Package-Case | 4-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier-Device-Package | 4-DIP |
| Current-Transfer-Ratio-Max | 300% @ 500μA |
| Vce-Saturation-Max | 200mV |
| Current-DC-Forward-If-Max | 10mA |
| Current-Transfer-Ratio-Min | 100% @ 500μA |
| Voltage-Forward-Vf-Typ | 1.2V |
| Number-of-Channels | 1 |
| Operating-Temperature | -30°C ~ 100°C |
| Turn-On-Turn-Off-Time-Typ | - |
| Series | - |
More Information
Request a quote PC81411NSZ at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of PC81411NSZ In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
PC81411NSZ Price & Stock
Sharp PC81411NSZ pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Quest | PC81411NSZ | 41 | 6.80 | 5.10 | 3.40 | 3.40 | 3.40 | 2020-01-18T11:20:55Z |
| C Plus Electronics | PC81411NSZ | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| Sierra IC | PC81411NSZ | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | PC81411NSZ | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Sharp has several brands around the world that may have alternate names for PC81411NSZ due to regional differences or acquisition. PC81411NSZ may also be known as the following names:
- SHARP CORPORATION
- SHARPELEC
- SHARP ELECTRONICS CORP
- Sharp Integrated Circuits
- SHARP ELECTRONICS
- SHARP ELECTRONI
- SHARP ELECTRONICS(EUROPE)GMBH
- SHARP CORP
- Sharp Electronic Components