- Mfr. #:
- PC814XP
- Description:
- OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Output-Type | Transistor |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Product Category | Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Input-Type | AC, DC |
| Voltage-Output-Max | 80V |
| Current-DC-Forward-If-Max | 50mA |
| Current-Output-Channel | 50mA |
| Voltage-Isolation | 5000Vrms |
| Rise-Fall-Time-Typ | 4μs, 3μs |
| Package-Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Supplier-Device-Package | 4-SMD |
| Current-Transfer-Ratio-Max | 300% @ 1mA |
| Vce-Saturation-Max | 200mV |
| Current-Transfer-Ratio-Min | 20% @ 1mA |
| Voltage-Forward-Vf-Typ | 1.2V |
| Number-of-Channels | 1 |
| Operating-Temperature | -30°C ~ 100°C |
| Turn-On-Turn-Off-Time-Typ | - |
| Series | - |
More Information
Part No. PC814XP is now available at OMO. Request a quote of PC814XP please use the request quote or email us a RFQ.
PC814XP Price & Stock
Isocom PC814XP pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Florida Circuit | PC814XP | 4,599 | - | - | - | - | - | 2020-02-21T19:37:38Z |
Alternate Names
Isocom has several brands around the world that may have alternate names for PC814XP due to regional differences or acquisition. PC814XP may also be known as the following names:
- ISO
- ISOCOM COMPONENTS
- KINGB
- Isocom Inc
- Isocom Components 2004 LTD
- ISOCOM 3 WEEKS
- ISOCOM LTD
- ISOCOM COMPONENTS LTD
- ISSI
- Isocom/mot
- ISC
- ISOCOM COMPONENT 2004 LTD