- Mfr. #:
- PC81510NSZ0F
- Description:
- OPTOISOLATOR 5KV DARL 4DIP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Product Category | Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output |
| Output-Type | Darlington |
| Input-Type | DC |
| Current-Output-Channel | 80mA |
| Rise-Fall-Time-Typ | 60μs, 53μs |
| Current-Transfer-Ratio-Min | 600% @ 500μA |
| Voltage-Isolation | 5000Vrms |
| Package-Case | 4-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier-Device-Package | 4-DIP |
| Voltage-Output-Max | 35V |
| Vce-Saturation-Max | 1V |
| Current-DC-Forward-If-Max | 10mA |
| Voltage-Forward-Vf-Typ | 1.2V |
| Number-of-Channels | 1 |
| Operating-Temperature | -30°C ~ 100°C |
| Current-Transfer-Ratio-Max | - |
| Turn-On-Turn-Off-Time-Typ | - |
| Series | - |
More Information
We can supply Sharp Microelectronics PC81510NSZ0F, use the request quote form to request PC81510NSZ0F pirce, Sharp Microelectronics Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
PC81510NSZ0F Price & Stock
Sharp PC81510NSZ0F pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J2 Sourcing | PC81510NSZ0F | 300 | - | - | - | - | - | 2020-01-28T10:55:52Z |
| North Star Micro | PC81510NSZ0F | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | PC81510NSZ0F | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Sharp has several brands around the world that may have alternate names for PC81510NSZ0F due to regional differences or acquisition. PC81510NSZ0F may also be known as the following names:
- SHARP CORPORATION
- SHARPELEC
- SHARP ELECTRONICS CORP
- Sharp Integrated Circuits
- SHARP ELECTRONICS
- SHARP ELECTRONI
- SHARP ELECTRONICS(EUROPE)GMBH
- SHARP CORP
- Sharp Electronic Components