- Mfr. #:
- PR26MF11NSZ
- Description:
- SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-120V
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Product Category | Solid State Relays |
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay-Type | Relay |
| Series | PR26MF |
| Termination-Style | PC Pin |
| Output-Type | AC |
| Package-Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Supplier-Device-Package | 8-DIP |
| Load-Current | 600mA |
| Voltage-Input | 1.2VDC |
| Voltage-Load | 0 ~ 120 V |
| On-State-Resistance-Max | - |
More Information
Request a quote PR26MF11NSZ at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of PR26MF11NSZ In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
PR26MF11NSZ Price & Stock
Sharp PR26MF11NSZ pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | PR26MF11NSZ | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Sharp has several brands around the world that may have alternate names for PR26MF11NSZ due to regional differences or acquisition. PR26MF11NSZ may also be known as the following names:
- SHARP CORPORATION
- SHARPELEC
- SHARP ELECTRONICS CORP
- Sharp Integrated Circuits
- SHARP ELECTRONICS
- SHARP ELECTRONI
- SHARP ELECTRONICS(EUROPE)GMBH
- SHARP CORP
- Sharp Electronic Components