- Mfr. #:
- PR39MF11NSZ
- Description:
- SSR RELAY SPST-NO 900MA 0-240V
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Product Category | Solid State Relays |
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay-Type | Relay |
| Series | PR39MF |
| Termination-Style | PC Pin |
| Output-Type | AC |
| Load-Current | 900mA |
| Package-Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Supplier-Device-Package | 8-DIP |
| Voltage-Input | 1.2VDC |
| Voltage-Load | 0 ~ 240 V |
| On-State-Resistance-Max | - |
More Information
Part No. PR39MF11NSZ is now available at OMO. Request a quote of PR39MF11NSZ please use the request quote or email us a RFQ.
PR39MF11NSZ Price & Stock
Sharp PR39MF11NSZ pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nexxon | PR39MF11NSZ | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| TransparentC | PR39MF11NSZ | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | PR39MF11NSZ | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | PR39MF11NSZ | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Sharp has several brands around the world that may have alternate names for PR39MF11NSZ due to regional differences or acquisition. PR39MF11NSZ may also be known as the following names:
- SHARP CORPORATION
- SHARPELEC
- SHARP ELECTRONICS CORP
- Sharp Integrated Circuits
- SHARP ELECTRONICS
- SHARP ELECTRONI
- SHARP ELECTRONICS(EUROPE)GMBH
- SHARP CORP
- Sharp Electronic Components