- Mfr. #:
- RF5122
- Description:
- IC AMP 802.11B/G/N 2.4GHZ 8QFN
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| RF-Type | 802.11b/g/n |
| Package-Case | 8-UQFN |
| Supplier-Device-Package | 8-QFN (2.2x2.2) |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Gain | 25.5dB |
| Frequency | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Test-Frequency | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| P1dB | 18dBm |
| Current-Supply | 120mA |
| Series | - |
| Noise-Figure | - |
More Information
We can supply RFMD RF5122, use the request quote form to request RF5122 pirce, RFMD Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
RF5122 Price & Stock
RFMD RF5122 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dana Microsystems | RF5122 | 1,484 | - | - | - | - | - | 2019-10-01T16:44:51Z |
| Nexxon | RF5122 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| TransparentC | RF5122 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
RFMD has several brands around the world that may have alternate names for RF5122 due to regional differences or acquisition. RF5122 may also be known as the following names:
- RF MICRO DEVICES
- RF MICRO
- STANFORD
- STANFORD MICRODEVICES
- SIR
- SIRENZA
- SIRENZA MICRODEVICES
- MICRO LIN
- MCLN
- RF Micro Devices (RFMD)
- MICROLINE
- RF MICRO-DEV
- RF MICRO DEVICE
- RF MICRO DEVICES INC
- RF MICRO DEVIC
- RFMD (VA)
- RFMD INC
- RF MICRO DIVICE