- Mfr. #:
- RFDA0016TR7
- Description:
- IC AMP CELLULAR 50MHZ-1GHZ 28MCM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Manufacturer | RFMD |
|---|---|
| Product Category | RF Amplifiers |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| RF-Type | Cellular, GSM, PCS, UMTS |
| Frequency | 50MHz ~ 1GHz |
| Test-Frequency | 500MHz |
| Voltage-Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Gain | 38dB |
| Noise-Figure | 3.4dB |
| Supplier-Device-Package | 28-MCM (6x6) |
| Package-Case | 28-LFQFN |
| P1dB | 19.7dBm (93.3mW) |
| Current-Supply | 175mA |
| Series | - |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
RFDA0016TR7 is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
RFDA0016TR7 Price & Stock
RFMD RFDA0016TR7 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | RFDA0016TR7 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
RFMD has several brands around the world that may have alternate names for RFDA0016TR7 due to regional differences or acquisition. RFDA0016TR7 may also be known as the following names:
- RF MICRO DEVICES
- RF MICRO
- STANFORD
- STANFORD MICRODEVICES
- SIR
- SIRENZA
- SIRENZA MICRODEVICES
- MICRO LIN
- MCLN
- RF Micro Devices (RFMD)
- MICROLINE
- RF MICRO-DEV
- RF MICRO DEVICE
- RF MICRO DEVICES INC
- RF MICRO DEVIC
- RFMD (VA)
- RFMD INC
- RF MICRO DIVICE