- Mfr. #:
- RFM68W-868S2
- Description:
- RF XMITTER FSK/OOK 868MHZ 14SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Applications | RKE, Remote Control Systems |
|---|---|
| Product Category | RF Transmitters |
| Manufacturer | RF Solutions |
| Antenna-Connector | PCB, Surface Mount |
| Data-Interface | PCB, Surface Mount |
| Modulation-or-Protocol | FSK, OOK |
| Packaging | Bulk |
| Frequency | 868MHz |
| Current-Transmitting | 17.5mA |
| Package-Case | 14-SMD Module |
| Power-Output | 10dBm |
| Data-Rate-Max | 100kbps |
| Voltage-Supply | 1.8 V ~ 3.7 V |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Series | - |
| Memory-Size | - |
More Information
The price and lead time for RFM68W-868S2 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
RFM68W-868S2 Price & Stock
Hope Microelectronics RFM68W-868S2 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TME | RFM68W-868S2 | 1,149 | 11.81 | 11.32 | 9.10 | 9.10 | 9.10 | 2020-03-09T10:30:53Z |
Alternate Names
Hope Microelectronics has several brands around the world that may have alternate names for RFM68W-868S2 due to regional differences or acquisition. RFM68W-868S2 may also be known as the following names: