- Mfr. #:
- RPI-122F
- Description:
- SENSOR OPT SLOT PHOTOTRAN PCB MT
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Sensing-Method | Transmissive |
|---|---|
| Mounting-Type | Through Hole |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Output-Configuration | Phototransistor |
| Package-Case | PCB Mount |
| Product Category | Optical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Transistor Output |
| Packaging | Bulk |
| Current-DC-Forward-If-Max | 50mA |
| Current-Collector-Ic-Max | 30mA |
| Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max | 30V |
| Response-Time | 10μs, 10μs |
| Sensing-Distance | 0.031" (0.8mm) |
| Operating-Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Voltage-Supply | - |
| Current-Supply | - |
More Information
The price and lead time for RPI-122F depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
RPI-122F Price & Stock
Rohm RPI-122F pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 511-1337-ND | - | - | - | - | - | 1.08 | 2020-02-24T15:59:41Z |
Alternate Names
Rohm has several brands around the world that may have alternate names for RPI-122F due to regional differences or acquisition. RPI-122F may also be known as the following names:
- ROHM SEMICONDUCTOR
- RHOM
- ROH
- ROHM CO LTD
- RHM
- ROHM ELECTRONICS
- ROM
- ROHS
- ROHN
- ROMH
- ROHM SEMI
- ROHM CORP
- ROHM CORPORATION
- MIYA
- Rohm Company Limited
- ROHM CO
- ROHM ELEC
- ROHM ELECTRO
- ROHM SEMICONDUCTOR(VA)
- ROHM COMPANY LTD
- ROHM INC
- ROHM/MISC
- ROHM/NONE
- ROHM Semiconductors
- ROHM/KOA