- Mfr. #:
- RPM872-E2
- Description:
- MODULE IRDA 115.2KBPS 8SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Orientation | Side View |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Product Category | IrDA Transceiver Modules |
| Standards | IrDA 1.2 |
| Idle-Current-Typ-25°C | 75μA |
| Link-Range-Low-Power | 20cm, 60cm |
| Supply-Voltage | 2 V ~ 3.6 V |
| Data-Rate | 115.2kbs (SIR) |
| Operating-Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Shutdown | - |
| Size | * |
More Information
Part No. RPM872-E2 is now available at OMO. Request a quote of RPM872-E2 please use the request quote or email us a RFQ.
RPM872-E2 Price & Stock
Rohm RPM872-E2 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sierra IC | RPM872-E2 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Rohm has several brands around the world that may have alternate names for RPM872-E2 due to regional differences or acquisition. RPM872-E2 may also be known as the following names:
- ROHM SEMICONDUCTOR
- RHOM
- ROH
- ROHM CO LTD
- RHM
- ROHM ELECTRONICS
- ROM
- ROHS
- ROHN
- ROMH
- ROHM SEMI
- ROHM CORP
- ROHM CORPORATION
- MIYA
- Rohm Company Limited
- ROHM CO
- ROHM ELEC
- ROHM ELECTRO
- ROHM SEMICONDUCTOR(VA)
- ROHM COMPANY LTD
- ROHM INC
- ROHM/MISC
- ROHM/NONE
- ROHM Semiconductors
- ROHM/KOA