- Mfr. #:
- SCG102A-DFC-A1P2 V1.0
- Description:
- IC OSC CLCK GEN 77.76MHZ OUT SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Divider-Multiplier | Yes/No |
|---|---|
| PLL | Yes |
| Packaging | Tube |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Output | LVPECL |
| Input | HCMOS, LVCMOS |
| Manufacturer | Connor-Winfield |
| Product Category | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Type | Clock Generator, Fanout Distribution |
| Frequency-Max | 77.76MHz |
| Voltage-Supply | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:02:00 |
| Package-Case | 16-SMD Module |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
| Supplier-Device-Package | - |
More Information
The price and lead time for SCG102A-DFC-A1P2 V1.0 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
SCG102A-DFC-A1P2 V1.0 Price & Stock
Connor-Winfield SCG102A-DFC-A1P2 V1.0 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | CW639-ND | - | - | 517.99 | 517.99 | 517.99 | 517.99 | 2020-02-14T18:00:26Z |
Alternate Names
Connor-Winfield has several brands around the world that may have alternate names for SCG102A-DFC-A1P2 V1.0 due to regional differences or acquisition. SCG102A-DFC-A1P2 V1.0 may also be known as the following names: