- Mfr. #:
- SI2439-A-GMR
- Description:
- IC ISOMODEM 33.6KBPS 38-QFN
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Data-Format | V.34, V.92 |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Mounting-Style | SMD/SMT |
| Package-Case | QFN-38 |
| Interface-Type | Parallel SPI UART |
| Product Category | Interface - Modems - ICs and Modules |
| Series | ISOmodemR |
| Product | ISOModems |
| Data-Rate | 56 kb/s |
| Frequency | 4.92 MHz |
| Supplier-Device-Package | 38-QFN (5x7) |
| Supply-Voltage-Max | 3.6 V |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Operating-Supply-Voltage | 3 V |
| Supply-Voltage-Min | 3 V |
| Operating-Supply-Current | 17 mA |
| Unit-Weight | 0.006674 oz |
| Minimum-Operating-Temperature | 0 C |
| Baud-Rates | - |
| Maximum-Operating-Temperature | + 70 C |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
SI2439-A-GMR is available at OMO Electronic.We can offer SI2439-A-GMR for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
SI2439-A-GMR Price & Stock
Silicon Labs SI2439-A-GMR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | SI2439-A-GMR-ND | - | - | - | - | - | 157.02 | 2019-11-27T13:55:25Z |
| Symmetry Electronics | SI2439-A-GMR | - | 158.42 | 158.42 | 158.42 | 158.42 | 158.42 | 2019-11-27T11:04:16Z |
| LTL Group | 5413232 | 5,001 | - | - | - | - | - | 2019-11-25T02:05:31Z |
| Nexxon | SI2439-A-GMR | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | SI2439-A-GMR | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Silicon Labs has several brands around the world that may have alternate names for SI2439-A-GMR due to regional differences or acquisition. SI2439-A-GMR may also be known as the following names:
- SILICON LAB
- SILICON LABORATORIES
- SILICON LABORATORIES INC
- SILICON
- SCL
- SILABS
- SLAB
- SIL LABS
- SILICON LABO
- SILICON LABORATORIES INC (VA)
- silicon labories
- Silicon Labs / Bluegiga
- Sillicon Labs
- SILICON LABORATORIES INTERNATIONAL PTE LTD
- SILABSTOOLS
- SILICON LABS(RoHS)