- Mfr. #:
- SLWRB4154A
- Description:
- Development Boards & Kits - Wireless EFR32MG1P732F256 Radio Board
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Product: | Starter Kits |
| Brand: | Silicon Labs |
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Description/Function: | Radio board for the wireless starter kit mainboard |
| Interface Type: | Ethernet, USB |
| Tool Is For Evaluation Of: | EFR32MG1P732 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Product Category: | Development Boards & Kits - Wireless |
| Product Type: | Development Boards & Kits - Wireless |
| Core: | ARM Cortex M4 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| RF Frequency: | 2.4 GHz |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
Part No. SLWRB4154A is now available at OMO. Request a quote of SLWRB4154A please use the request quote or email us a RFQ.
SLWRB4154A Price & Stock
Silicon Labs SLWRB4154A pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 336-3691-ND | 2 | 416.93 | 361.91 | 361.91 | 361.91 | 361.91 | 2019-11-14T13:34:11Z |
| Mouser | 634-SLWRB4154A | 11 | 343.41 | 343.41 | 343.41 | 343.41 | 343.41 | 2019-11-13T14:53:47Z |
| Symmetry Electronics | SLWRB4154A | 3 | 292.60 | 292.60 | 292.60 | 292.60 | 292.60 | 2019-11-15T10:54:30Z |
| Arrow Electronics | SLWRB4154A | 13 | 345.30 | 310.77 | 310.77 | 310.77 | 310.77 | 2019-11-13T14:53:47Z |
| Verical | SLWRB4154A | 13 | 345.30 | 310.77 | 310.77 | 310.77 | 310.77 | 2019-11-13T14:53:47Z |
| element14 APAC | 2581462 | - | 380.44 | 380.44 | 380.44 | 380.44 | 380.44 | 2019-11-15T14:26:23Z |
| Farnell | 2581462 | - | 329.81 | 329.81 | 329.81 | 329.81 | 329.81 | 2019-11-15T02:35:46Z |
| Newark | 95Y0375 | - | 343.41 | 343.41 | 343.41 | 343.41 | 343.41 | 2019-11-13T14:53:48Z |
Alternate Names
Silicon Labs has several brands around the world that may have alternate names for SLWRB4154A due to regional differences or acquisition. SLWRB4154A may also be known as the following names:
- SILICON LAB
- SILICON LABORATORIES
- SILICON LABORATORIES INC
- SILICON
- SCL
- SILABS
- SLAB
- SIL LABS
- SILICON LABO
- SILICON LABORATORIES INC (VA)
- silicon labories
- Silicon Labs / Bluegiga
- Sillicon Labs
- SILICON LABORATORIES INTERNATIONAL PTE LTD
- SILABSTOOLS
- SILICON LABS(RoHS)