- Mfr. #:
- SN65HVD234DG4
- Description:
- CAN Interface IC SLEEP MODE
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube Alternate Packaging |
|---|---|
| Type | Transceiver |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Duplex | Half |
| Protocol | CAN |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 8-SOIC |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Number-of-Drivers-Receivers | 2016/1/1 |
| Data-Rate | 1Mbps |
| Receiver-Hysteresis | 100mV |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Series | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
SN65HVD234DG4 Price & Stock
Texas Instruments SN65HVD234DG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | SN65HVD234DG4 | 215 | 9.04 | 9.04 | 8.69 | 8.33 | 8.33 | 2020-05-05T08:52:03Z |
| Avnet | SN65HVD234DG4 | - | - | - | - | 9.57 | 8.99 | 2020-05-02T01:42:31Z |
| LTL Group | 5417975 | 187 | - | - | - | - | - | 2020-04-30T06:23:24Z |
| Sierra IC | SN65HVD234DG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
| North Star Micro | SN65HVD234DG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| TransparentC | SN65HVD234DG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for SN65HVD234DG4 due to regional differences or acquisition. SN65HVD234DG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.